Camilla Uhre Fog

Head of School

Sue Oates

Head of Academic Programme

Helle H. G. Nielsen

Kindergarten Team Lead

Ruth Elizabeth Baxter

K1B Homeroom Teacher

Britta Jensen

K1 Teacher

Jayne Egsgaard

K1 Teacher

Tove Villumsen

K1 Teacher

Andreia Adiaconitei

K2A Homeroom Teacher

Louise Themsen

K2A Teacher

Irene Schytz Andersen

K2B Homeroom Teacher

Supha Thangson

K2B Teacher

Marina Benavente Barbon

K3A Homeroom Teacher (Maternity Leave)

Anne Wil Oosterveen

K3A Teacher (Maternity Leave)

Gayle Hogan

K3A Homeroom Teacher

Fernando Di Luca

K3A Teacher

Kathrin Schaller

K3A Teacher

Gabriela Salas Davila

K3B Homeroom Teacher

June Rahbek Jessen

K3B Teacher

Heidi Davidsen

Kindergarten Teacher (Maternity Leave)

Helena Andersen

Kindergarten After School Coordinator

Birgir Freyr Gunnarsson

Kindergarten After School Teacher

Farah Sanosi Rasmussen

Kindergarten After School Teacher/ Well-Being Coordinator

Heidi Kristensen

Kindergarten After School Teacher

Nelli Kormos

Kindergarten After School Teacher

Mette Ormsby

P1A Homeroom Teacher

Tetiana Simonait

P1A Teacher (Maternity Leave)

Grace Cunningham

P1B Homeroom Teacher

Mette Nielsen

P1B Teacher

Victoria Kohlberger

P2A Homeroom Teacher (Maternity Leave)

Astrid McCartan

P2A Teacher

Rachel Palmer

P2A Teacher

Idah Khan

P2B Homeroom Teacher/ PYP Coordinator

Mark Thorup

P2B Teacher

Jenna Murphy

P3A Homeroom Teacher/ PYP English Coordinator

Sorina Mutu Donos

P3A Teacher

Saskia Blajet

P3B Teacher (Maternity Leave)

Nis Fredslund Christiansen

Nis Fredslund Christiansen

P4A Homeroom Teacher

Alisha Verly

P4A Teacher

Lorraine Pedersen

P4B Homeroom Teacher

Alexandra Silva

P4B Teacher

Megan Baldwin

P5A Homeroom Teacher

Mario Casas

mario casas

P5A Teacher/ Spanish

Laura Constance

P5B Homeroom Teacher

Ioanna Efstathiou

P5B Teacher

Rikke Thesbjerg

PYP Danish Coordinator

Charlotte Nørballe Andersen

Danish Teacher/ Well-Being Coordinator

Ann Britt Due Madsen

Danish/ Music Teacher

Bridget Mawtus

Music/ Drama/ EAL Teacher

Lisbeth Obel Utoft

Primary After School Coordinator

Anton Bock Andersen

Primary After School Teacher

Erasmus Adamonis

Primary After School Teacher

Liviu Sadoveac

Primary After School Teacher

Maja Rokvic

PE/ Primary After School Teacher

Nanna Maaløe-Jørgensen

Primary After School Teacher

Noel Wadie

PE/ Kindergarten After School Teacher

Phuong Hoang

Primary After School Teacher (Maternity Leave)

Simone Bruun Isaksen

Primary After School Teacher

Willy Carsten

Primary After School Teacher

Awanti Seth-Rabenhøj

M6 Homeroom Teacher/ Art Coordinator

Anna Merete Jørgensen

M7 Homeroom Teacher/ MYP Math Coordinator

Tue Rabenhøj

M8 Homeroom Teacher/ MYP Coordinator

Bettina Ziegler

Spanish Teacher/ Well-Being Coordinator

Carmela Vina

MYP English Coordinator

Lene Holm Christensen

MYP Danish Coordinator

Ole Stahlfest Jørgensen

MYP Science Coordinator

Raquel Marscia Ogle Hansen

Drama Coordinator

Sahana Krishnadas

German Teacher

Regina Rasmussen

Admissions Officer

Anna Lammert-Josefsen

Administration Officer

Dorte Daniel

Accounting and Salary Manager

Sidsel Overgaard

Senior Communications Manager

Sille Aarlit Jensen

Communications Manager

Genadij Simonait

Assistant Caretaker

Linda Lauridsen

Chef de Cuisine

Dorte Lautrup Schmidt

Kitchen Asst.

Majken Hansen

Kitchen Staff