Camilla Uhre Fog

Head of School

Charlotte N. Andersen

Deputy Head of School

Helle H. G. Nielsen

Kindergarten Team Lead

Idah Khan O'Neill

PYP Coordinator

Tue Rabenhøj

MYP Coordinator/ M10 Homeroom

Alexandra Silva

P2B Teacher

Anita Hjorth Volkmann

PYP Danish Acquisition Coordinator

Ann Britt Due Madsen

PYP Music Coordinator/ Danish

Ann Vivi Brink

Kindergarten After School

Anna Merete Jørgensen

MYP Maths Coordinator

Ashley Dobroszek

P3A Teacher

Astrid McCartan

P3B Teacher

Athina Ntoulia

P3A Teacher

Awanti Seth-Rabenhøj

M8 Homeroom/ MYP Art Coordinator

Birgir Freyr Gunnarsson

Primary After School

Britta Jensen

K1C Teacher

Carmela Vina

MYP English (maternity leave)

Charlotte Blaehr

MYP English Coordinator

Dennis Tsamis

Primary After School

Elsebeth Thomsen

MYP Danish Acquisition/ Well-being Coordinator

Emily Robson

P4B Teacher

Erasmus Adamonis

Kindergarten After School

Farah Sanosi Rasmussen

Kindergarten After School/ Well-being Coordinator

Helena Andersen

Kindergarten After School

Ioanna Efstathiou

P5B Teacher

Jason Yelland

P4A Teacher

Jayne Egsgaard

K1A Teacher

Jenna Madsen

P5A Teacher/ PYP English Coordinator

Jessica Lawrie

PYP/MYP PE 

Jette Hansen

Kindergarten After School

June Rahbek Jessen

K2B Teacher

Kathrin Schaller

PYP Teacher (maternity leave)

Laura Constance

PYP Art Coordinator

Lena Christiansen

K1A Teacher

Lene Holm Christensen

MYP Danish (maternity leave)

Lisbeth Jensen Fangel-Lloyd

MYP EAL Coordinator

Lisbeth Obel Utoft

Primary After School Coordinator

Liviu Sadoveac

MYP PE Coordinator

Louise Gram

P5B Teacher

Louise Themsen

K2A Teacher

Lorraine Pedersen

PYP Drama Coordinator

Maja Rokvic

PE Teacher (Maternity Leave)

Marc Thorup

M6A Homeroom/ Danish Lang and Lit/ Individuals and Societies

Mario Casas

mario casas

MYP Music Coordinator/ Spanish

Megan Baldwin

MYP Design/ Maths (maternity leave)

Mette Gram Pedersen

M7B Homeroom/ Danish Lang and Lit

Mette Nielsen

Primary Well-Being Coordinator

Nelli Kormos

Kindergarten After School Coordinator

Ole Stahlfest Jørgensen

MYP Science Coordinator

Phuong Hoang

Primary After School

Rachel Farrow

P2B Teacher

Rachel Palmer

P3B Teacher

Raquel Marscia Ogle Hansen

MYP Drama Coordinator

Rebecca Heather Juel

PYP EAL Coordinator

Rikke Thesbjerg

PYP Danish Coordinator

Ryan Preston

P2A Teacher

Sahana Krishnadas

M9 Homeroom/ Individuals and Societies/ Maths

Sarah Stone

K1D Teacher

Saskia Blajet

P2A Teacher

Simone Bruun Isaksen

Primary After School

Sofia Charlotta Karlsson

M7A Homeroom/ Science/ Design

Sona Shirvanyan

P5A Teacher

Sorina Mutu Donos

P4A Teacher

Steen Videbæk

P4B Teacher

Supha Thangson

Kindergarten Teacher (maternity leave)

Tetiana Simonait

P1A Teacher

Tina Tronier Sørensen

PYP Danish Acquisition/ Danish Lang and Lit

Tove Villumsen

K1C Teacher

Victoria Kohlberger

M6B Homeroom/ Danish Acquisition/ German

William Henebry

MYP English Lang and Lit/ Individuals and Societies

Willy Carsten

PYP Music/ Danish/ After School Club

Yusri Hassim

PYP PE Coordinator

Anna Lammert-Josefsen

Administration Officer

Dorte Daniel

Accounting and Salary Manager

Dorte Lautrup Schmidt

Chef de Cuisine

Genadij Simonait

Assistant Caretaker

Linda Lauridsen

Chef de Cuisine

Majken Hansen

Kitchen Staff

Regina Rasmussen

Admissions Officer

Sidsel Overgaard

Senior Communications Manager

Sille Aarlit Jensen

Communications Manager

Tine Froberg

Receptionist